Mozart & Mahler Martiny Jankové. To je název koncertů, které pořádá Filharmonie Brno tento čtvrtek a pátek. Ke spolupráci si přizvala česko-švýcarskou sopranistku Martinu Jankovou známou především jako mozartovskou a barokní interpretku. Poněkud nezvyklá role čeká po oba večery šéfdirigenta Dennise Russella Daviese. V Mozartově árii se ujme sólového partu a bude tak orchestr dirigovat od klavíru. Ve druhé půli večera zazní Mahlerova Čtvrtá symfonie, dílo inspirované německou poezií, které ve svém závěru zpodobňuje dětské představy to tom, jak to vypadá v nebi.
                                                           

Filharmonie Brno

 

Jak vypadá nebe?

Mozart & Mahler Martiny Jankové. To je název koncertů, které pořádá Filharmonie Brno tento čtvrtek a pátek. Ke spolupráci si přizvala česko-švýcarskou sopranistku Martinu Jankovou známou především jako mozartovskou a barokní interpretku. Poněkud nezvyklá role čeká po oba večery šéfdirigenta Dennise Russella Daviese. V Mozartově árii se ujme sólového partu a bude tak orchestr dirigovat od klavíru. Ve druhé půli večera zazní Mahlerova Čtvrtá symfonie, dílo inspirované německou poezií, které ve svém závěru zpodobňuje dětské představy to tom, jak to vypadá v nebi.

Vstupenky
Více informací

 
 

Velikonoční festival duchovní hudby

Necelé tři týdny zbývají do slavnostního zahájení festivalu, který se koná po třech letech. Předešlé dva ročníky totiž zhatila pandemická situace. Nabídneme hudební pouť brněnskými kostely a chrámy a poprvé zavítáme do nového kostela na Lesné. Připravena je například světová premiéra skladby pro sedmdesát bicích nástrojů, české premiéry v atypickém, dobovém, ladění nebo koncert hvězdného kontratenoristy Andrease Scholla se slavnostními Vivaldiho žalmy mimořádně náročnými na provedení – dílo pro dva orchestry a dva sbory. Festival konající se od 10. do 24. dubna přináší koncerty velké i sólové, varhanní recitály a sborová díla. A kromě toho nabídne trojí temné hodinky, tedy koncerty v potemnělých kostelích, při svíčkách, které začínají v devět hodin večer.

Kompletní program

 
 

Benefiční Novosvětská

Na pomoc ukrajinským uprchlíkům pořádáme ve středu 30. března Benefiční koncert, na kterém zazní mimo jiné Dvořákova Novosvětská. Výtěžek koncertu pod taktovkou Leoše Svárovského půjde na účet Spolku Vesna, který pomáhá ukrajinským ženám a dětem a jehož činnost máme každý den na očích sídlí totiž na sousedním nádvoří Moravské galerie. Kromě koncertu pomáháme i materiálně a logisticky, náš filharmonický kamion například převáží materiální pomoc, na koncertech máme zapečetěné kasičky Diecézní charity Brno, někteří členové orchestru ubytovávají uprchlíky.

Vstupenky

 
 

Naše nahrávky nově v Radiotéce

Čtyři alba, která jsme vydali na vlastním labelu, můžete koupit nejenom v naše e-shopu, ale nově i v Radiotéce. Díky tomu máte více možností dopravy. K dostání je Rejchova Lenora, Dvořákovy Maličkosti a Symfonie č. 1 a dvě alba z letošního roku: průřez tvorbou Arvo Pärta a Glassova Symfonie č. 12 „Lodger“, kterou jsme nahráli jako první orchestr na světě.

Do obchodu

 
 

  

+420 539 092 801   info@filharmonie-brno.cz   www.filharmonie-brno.cz

Filharmonie Brno, příspěvková organizace
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno, Česká republika