Do své čtvrté sezony ve funkci šéfdirigenta a uměleckého ředitele Filharmonie Brno Dennis Russell Davies vstoupí se Smetanovou Mou vlastí, základním veledílem české symfonické hudby, výjimečným i v mezinárodním kontextu. Celý cyklus šesti symfonických básní zaznívá dnes mnohem řidčeji než před časem.
                                                           

Filharmonie Brno

 

Sezonu zahájí Má vlast

Do své čtvrté sezony ve funkci šéfdirigenta a uměleckého ředitele Filharmonie Brno Dennis Russell Davies vstoupí se Smetanovou Mou vlastí, základním veledílem české symfonické hudby, výjimečným i v mezinárodním kontextu. Celý cyklus šesti symfonických básní zaznívá dnes mnohem řidčeji než před časem. To ovšem nijak nesnižuje jeho aktuální význam, který si jeho geniální hudební obsah dokázal vždy najít; naopak, právě řidší provozování podtrhuje jeho výjimečnost. „Pevně věřím, že nadcházející sezona nám dovolí koncertovat a setkávat se s našimi posluchači,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Zahájení sezony spojené s překvapením je naplánováno na 17. září do Janáčkova divadla, koncert začíná v 19 hodin. Zájemci si mohou koupit vstupenku v předprodeji v Besední ulici nebo online na webu filharmonie-brno.cz. Vzhledem k tomu, že ještě nezačala sezona, mohou si ji pořídit i v rámci zvýhodněného abonmá.

Vstupenky

 
 

Co je potřeba při vstupu na koncerty

Po loňské sezoně – nesezoně se na vás moc těšíme a vážíme si toho, že pro vás můžeme hrát. S ohledem na vládní nařízení jsme ale stále nuceni požadovat po vás při vstupu prokázání bezinfekčnosti jedním ze tří způsobů. Jednáme také o možnosti testování posluchačů přímo v místě koncertů před jejich začátkem, prosím sledujte aktuality na webu, abyste věděli, zda se tato možnost nabízí právě před vaším koncertem.

Podmínky vstupu

 
 

Jdeme s dětmi muzicírovat za Bystrouškou

Na poslední zářijovou sobotu jsme připravili hudební výpravu údolím lišky Bystroušky. Ideální skloubení hudby a volného dne stráveného venku. Sbalte si svačinu, hoďte něco pohodlného na sebe a vydejte se s námi muzicírovat do přírody. Program je určen dětem s aktivním doprovodem dospělého.

Více informací

 
 

Moravský podzim na Moravském náměstí

Přesně za měsíc začíná 51. ročník Moravského podzimu. Letos se zaměří na tři hlavní témata: 100. výročí narození Jana Nováka, Arménii a minimalismus. Ode dneška do 9. září se můžete s kompletním programem i fascinující Novákovou osobností seznámit na Moravském náměstí. Kousek od sochy Jošta je pro vás připravena panelová výstava s podrobnými informacemi.

Kompletní program festivalu

 
 

Teo a Hans – noty a barvy

Byly jednou dva domy. Oba navrhl architekt Theophil von Hansen. V jednom bydlí hudba, v druhém obrazy a sochy. Jak vypadá expozice Moravské galerie? A jaké je to být hudebníkem v Besedním domě? Čtyři odpoledne plné výtvarných i hudebních barev. Začínáme v neděli 26. září.

Termíny akcí

 
 

  

+420 539 092 801   info@filharmonie-brno.cz   www.filharmonie-brno.cz

Filharmonie Brno, příspěvková organizace
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno, Česká republika