Sezona s pořadovým číslem 63 je za námi. Její hlavní tváří byl nový šéfdirigent Dennis Russell Davies, kterého jste v Brně přijali skvěle. Mám z toho velkou radost stejně jako ze sedmnácti vyprodaných koncertů, z nichž mimochodem většinu řídil právě pan šéfdirigent.
                                                           

Filharmonie Brno

 

Úvodní slovo…

Vážení hudební přátelé,
sezona s pořadovým číslem 63 je za námi. Její hlavní tváří byl nový šéfdirigent Dennis Russell Davies, kterého jste v Brně přijali skvěle. Mám z toho velkou radost stejně jako ze sedmnácti vyprodaných koncertů, z nichž mimochodem většinu řídil právě pan šéfdirigent. Ještě více mne těší, jaký zájem máte o naši novou sezonu, na některé večery zbývá už jen pár vstupenek. Před začátkem prázdnin bych vám proto ráda poděkovala za vaši přízeň a především vám popřála krásné léto plné skvělých zážitků.

Těším se s vámi na viděnou na nádvoří Špilberku.

Vaše Marie Kučerová,
ředitelka Filharmonie Brno

 
 

Návrat do Janáčkova divadla

S novou sezonou se částečně vracíme do Janáčkova divadla. Po bezmála třech letech tak na velkém pódiu opět zazní velká symfonická díla, všechna pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese. Na Nový rok Ullmannova Slovanská rapsodie a Beethovenova Devátá, v březnu Musorgovského Obrázky z výstavy, v květnu Mahlerova Devátá. Přestože se nevracíme v plném rozsahu, věříme, že i tak vás návrat potěší. Nabízíme vám proto možnost koupit si březnový a květnový koncert jako samostatné dvoukoncertní abonmá.

Abonmá FJD

 
 

Nová sezona on-line

Víte, že si nově můžete pořídit abonmá i sezonu na míru on-line? Vyhnete se cestování v horku a frontám v našem předprodeji. Zároveň však nepřijdete o slevy a další výhody abonenta.

Vybírejte zde

 
 

Křtíme novou tramvaj

Neslýchané! Tramvaj s tímto nápisem bude od 8. července jezdit brněnskými ulicemi. S novou sezonou a novým vizuálním stylem jsme se rozhodli také pro omlazení našeho filharmonického „vozidla“. Srdečně vás zveme na slavnostní křest, který se uskuteční 8. července ve 14 hodin na Komenského náměstí u křižovatky s Údolní. Tramvaj poté vyjede do ulic, těšit se můžete na živou hudbu, která v ní bude znít až do 18 hodin.

 
 

Prokletý Faust v Litomyšli

Sólisté, dva sbory a náš orchestr. To byla neděle na Smetanově Litomyšli, kde jsme se představili s Berliozovým Faustovým prokletím. Monumentální dílo pod taktovkou našeho šéfdirigenta patřilo k jedněm z vrcholů festivalu, o čemž svědčí nejen hudební kritiky, ale i dlouhý potlesk vestoje. Děkujeme.

Recenze

 
 

Jedeme na Festival Pohoda

Přímý přenos v České televizi, CD nahrávka, koncert pro Senát ČR. Tyto úspěchy patří našemu projektu se skupinou The Plastic People of the Universe s názvem Co znamená vésti koně. A teď se k nim přidá ještě vystoupení na slovenském Festivalu Pohoda. Pokud tam míříte, přijďte na nás ve čtvrtek 11. července v osm večer.

O projektu

 
 

Špilberk se blíží

Dvacátým rokem letos pořádáme Mezinárodní hudební festival Špilberk, při kterém s námi můžete na velkém nádvoří hradu strávit šest večerů. Pod letní oblohou vás čekají dva kinokoncerty a čtyři velké koncerty. Při zahajovacím vystoupí s našim orchestrem vítězka Talentmánie, mladá sopranistka Patricia Janečková, při závěrečném Janoska Ensemble získávající celosvětový věhlas. Přijedou také držitelé Grammy The Klezmatics a zazní hudba z filmů Miloše Formana.

Program

 
 

Poslední místa pro děti

O prázdninách pořádáme čtyři týdenní workshopy pro děti od pěti do čtrnácti let. Tři z nich jsou již plné, na čtvrtý, hudebně-pohybový program, zbývá ještě pár míst. Jmenuje se Tanec a hudba všemi smysly a děti při něm předposlední srpnový týden zjistí, jaká je hudba na dotek, jestli dokáží tančit poslepu, nebo jak vnímají rytmus neslyšící.

Více informací

 
 

Festival na míru

Pro ty z vás, kdo plánujete navštívit více koncertů 50. Moravského podzimu, jsme připravili akci Festival na míru. Získáte tak množstevní slevy na vstupenky. Při koupi dvou koncertů 20 %, tří 30 %, čtyř 40 % a od pěti koncertů výše poloviční slevu.

Moravský podzim

 
 

  

+420 539 092 801   info@filharmonie-brno.cz   www.filharmonie-brno.cz

Filharmonie Brno, příspěvková organizace
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno, Česká republika