Filharmonie Brno

 

Úvodní slovo…

Vážení posluchači,
dovolte, abych vás podruhé pozdravila v naší 63. sezoně, pro nás velmi významné. Orchestr i posluchači vřele přivítali našeho nového šéfdirigenta Dennise Russella Daviese – a to jak na Inauguračním koncertě, tak při jeho prvních abonentních koncertech v Besedním domě, které byly zcela vyprodány. Připravili jsme pro vás několik novinek: například setkávání před koncerty, změnu otevírací doby předprodeje nebo rozšířenou nabídku koncertů a akcí pro děti. A chystáme i další novinky, se kterými vás již brzy seznámíme.

Těším se na shledanou na některém z našich koncertů.

Vaše Marie Kučerová,
ředitelka Filharmonie Brno

 
 

Po sto letech na stejném místě

Spolu s Divadlem Husa na provázku jsme 29. října oslavili výročí vzniku samostatného Československa. Proč až o den později? Málokdo ví, že se tehdy zpráva dostala do Brna se zpožděním – vlivem zmatků a přerušeného spojení. Stejně tak se málo ví, že většina obyvatel se o vyhlášení republiky dozvěděla z balkonu Besedního domu. Přesně po 100 letech a přesně na stejném místě jsme se proto pokusili ukázat, jak situace tehdy vypadala. A stejně jako tenkrát se pod balkonem shromáždily stovky lidí. Děkujeme všem, kdo s námi slavili.

 
 

Změna otevírací doby předprodeje

Vycházíme vstříc vašim požadavkům a od pondělí 3. prosince upravujeme otevírací hodiny předprodeje v Besední ulici. Nově budeme mít otevřeno všech pět dní ve stejnou dobu, a to od 13.00 do 19.00. I nadále samozřejmě můžete vstupenky na naše koncerty koupit v Domě pánů z Lipé na náměstí Svobody, on-line na našem webu nebo půl hodiny před začátkem koncertu v místě jeho konání.

 
 

Moravský podzim v prodeji už od prosince

Piotr Anderszewski s Basilejským komorním orchestrem, David Greilsammer a jeho Geneva Camerata, Peter Eötvös a Dennis Russell Davies s Filharmonií Brno, Alexandre Tharaud, Martinů Voices, Tiburtina Ensemble. To jsou jen některá jména spjatá s 50. ročníkem festivalu Moravský podzim, který se koná příští rok v říjnu. Abyste mohli obdarovat své blízké mimořádným vánočním dárkem, spouštíme prodej vstupenek na vybrané festivalové koncerty už 3. prosince. Vybírat můžete od tohoto data na našem webu filharmonie-brno.cz.

 
 

Sklenka vína před koncertem

Pro posluchače cyklu Filharmonie doma II jsme od letošní sezony připravili příjemnou novinku – Sklenku vína před koncertem. Pod tímto názvem se skrývá beseda s dramaturgem, který lidem přiblíží skladby, jež je později čekají v koncertním sále. Kromě skleničky vína každou besedu zpestří i setkání se zajímavou osobností. Poprvé nás navštívil šéfdirigent Dennis Russell Davies, poslední dva listopadové dny přivítáme našeho nového stálého hostujícího dirigenta Roberta Kružíka (na snímku). Kapacita setkání je omezená, proto je potřeba se předem přihlásit na e-mail katerina.konecna@filharmonie-brno.cz.

 
 

Jazzový Besední dům

Už příští středu nás čeká koncert půvabné australské zpěvačky a pianistky Sarah McKenzie a jejího kvarteta. Posluchači se při něm přenesou do města nad Seinou, kterému Sarah vzdá svůj hold v programu nazvaném Paris in the Rain.

Vstupenky
Video

 
 

Rodinné koledování a koncerty pro děti

Pro naše nejmladší posluchače a jejich pra/rodiče jsme připravili Rodinné vánoční koledování, které se uskuteční před koncertem 8. prosince, a sice od 9.15 do 10.15 v ředitelském salonku. Druhý adventní víkend tak společně zahájíme jako malý - velký orchestr tradičními i méně známými koledami. Den před tím, 7. prosince zaplní náš koncertní sál školáci, pro které chystáme dopolední koncerty, kde je moderátor Ondřej En.dru Havlík zábavnou formou seznámí s krásami klasické hudby.

 
 

Staňte se součástí naší rodiny

Pro členy našeho Fanklubu a další naše příznivce chystáme vánoční setkání. Kromě tradičního povídání o tom, co se děje v zákulisí Filharmonie Brno, bychom vám na něm rádi představili svoji ideu dalšího fungování fanklubu a většího zapojení našich příznivců do dění nejen v orchestru. Setkání se uskuteční 14. prosince od 16 hodin v sále Besedního domu a přivítáme na něm paní Janeen Gilliam z USA, která nám povypráví, jak fungují fankluby a dobrovolnické spolky u orchestrů v zámoří.
Zájemce o setkání prosíme, aby se registrovali na e-mailu katerina.konecna@filharmonie-brno.cz.

 
 

  

+420 539 092 801   info@filharmonie-brno.cz   www.filharmonie-brno.cz

Filharmonie Brno, příspěvková organizace
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno, Česká republika