Úvodní slovo…

Vážení hudební přátelé,
věřím, že si v těchto dnech společně s námi užíváte Velikonoční festival duchovní hudby. Ačkoliv festival má před sebou ještě dva významné koncerty, z toho jeden hned dnes večer, my se intenzivně chystáme na nadcházející měsíc, který s sebou přináší mnoho nového. Čeká nás duben plný zajímavých koncertů, ale i událostí, které jsme připravovali poslední měsíce. Můžete se těšit na představení nové sezony spolu se spuštěním webových stránek a nového systému pro nákup vstupenek.
Těším se na vaše reakce ke všem novinkám a doufám, že z nich budete mít stejnou radost, jakou máme my.
Těším se na viděnou na některém z našich koncertů.

Marie Kučerová,
ředitelka Filharmonie Brno

 
 

Martina Janková

DUBNOVÉ KONCERTY

V dubnu nás čekají hned dva koncerty z řady Filharmonie na Stadionu a zároveň poslední koncert abonmá Filharmonie doma I.
Na prvním na Stadionu zahrají filharmonici ve čtvrtek 12. a v pátek 13. dubna Německé requiem Johannese Brahmse, a pokud lze dát tomuto koncertu podtitul, pak jednoznačně výroční. Nejen, že Brahms slaví v sezoně dvojité výročí, a to 150 let od úmrtí a 185 let od narození, ale právě requiem, jeho nejrozsáhlejší dílo, bylo dokončeno v roce 1686, tedy 150 let před naším provedením. Pod vedením Andrease Sebastiana Weisera se k Filharmonii Brno přidá Český filharmonický sbor a sólisté Martina Janková a Martin Bárta.

Vstupenky

Poslední koncert cyklu Filharmonie doma I, který v Besedním domě zazní hned třikrát – od středy 18. dubna do pátku 20. dubna – láká na kombinaci vídeňských klasiků a islandské národní hudby. Mozartovsky laděné symfonie Schuberta a Beethovena, typické živelností a mládím, proložené orchestrální variací na téma z druhé věty Serenády D dur pro smyčcové trio op. 8 Ludwiga van Beethovena z pera zakladatele islandské národní hudby Jóna Leifsa. Naposledy v této sezoně pod taktovkou Alexandera Liebreicha. Koncert je zcela vyprodán zbývají však ještě vstupenky na Stání+.

Vstupenky

O týden později, 26. a 27. dubna, se na Stadion vrátíme s ryze českým programem. Koncert Touha po domově zve na oceňované zpracování českých lidových tanců Antonína Dvořáka, Fantastické scherzo jeho žáka Josefa Suka a druhý violoncellový koncert Bohuslava Martinů. Sólový part přednese Tomáš Jamník, představitel mladé generace českých interpret. Taktovky se ujme Robert Kružík, od nadcházející sezony stálý hostující dirigent Filharmonie Brno.

Vstupenky

Tomáš Jamník

 
 

foto: Andreas H.Bitesnich

VÝJIMEČNÝ VŠEDNÍ DEN 26. DUBEN 2018

Představení 63. koncertní sezony spojené s nástupem nového uměleckého šéfa a šéfdirigenta Dennise Russella Daviese, spuštění nových webových stránek a nového systému ke koupi vstupenek – výsledek naší několikaměsíční práce představíme a spustíme ve čtvrtek 26. dubna. Jsme přesvědčeni, že nový systém bude pro vás přehlednější a koupě vstupenek pohodlnější. Stejně tak orientace na nových webových stránkách, kde pro vás budou připraveny nejenom aktuální informace, ale i další sdělení, která byla doposud k dispozici pouze na facebooku.

 
 

PRODEJ NOVÉ SEZONY

S představením nové koncertní sezony se pojí i důležité informace týkající se zahájení jejího prodeje. Do svých diářů si proto můžete poznačit následující:
V pondělí 14. května 2018 bude zahájen hlavní abonentní prodej. Nabídneme abonmá dosavadním předplatitelům, jejichž místa pro ně zůstanou rezervována až do 8. června. Dále abonmá na volná místa abonentních řad, abonmájednotlivé vstupenky na Festival Špilberk, také jednotlivé vstupenky na mimořádné koncerty a koncerty Kantilény.
V pondělí 4. června 2018 začne volný prodej. Budete si moci zakoupit Sezonu na míru, šéfdirigentskou řadujednotlivé vstupenky na všechny koncerty sezony.

 
 

    

+420 539 092 801   info@filharmonie-brno.cz   www.filharmonie-brno.cz

Filharmonie Brno, příspěvková organizace
Komenského náměstí 534/8, 602 00 Brno - město, Česká republika

koncerty   festivaly